תוקף צוואה בעל פה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גולדי

  נשלח ע"יגולדי 23:42, 25 בינואר 2014

  אמי נפטרה וירשה לי ולאחי דירה שהייתה ברשותה. אחי היה מוגדר כחולה נפש. לפני כשנה הוא התקשר לקרוב משפחה בחו"ל ואמר שבכוונתו להשאיר לו את מחצית הדירה שלו (של אחי) כשאלך לעולמו. לפני שבועיים אחי נפטר. האם אמירה בעל פה נחשבת כצוואה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:19, 26 בינואר 2014

  הגדרה של אדם כ"חולה נפש" כשלעצמה אינה מספיקה כדי לשלול ממנו את הכושר לצוות את רכושו. החוק מכיר בצוואה בעל פה. לדעתי שיחת טלפון שנערכה שנה לפני המוות בין מוריש בישראל לבין יורש בחו"ל אינה מהוה צוואה בעל פה המוכרת בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.