עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנוך

  נשלח ע"יחנוך 21:40, 28 בינואר 2014

  שלום. (אימי נפטרה ליפני הרבה שנים ) ואבי לאחר שניפטר הוריש לנו בצוואה מסודרת 2 חנויות לכל שלושה אחים חנות . החנויות עברו לרשותנו . אחד האחים ניפטר וחנות אחת נשארה לשני האחים . ליפני כחודש ימים נפטרה אחותי (הי לא נשואה ואין לה ילדים ) נישארנו שני האחים בחנות אחת . שאלה. אנו מגישים בקשה לצו ירושה עבור העיזבון ל - 1/3 מהחנות . האים רשאים שני האחים מהחנות הראשונה להגיש התנגדות כי אין בכוונתנו להרחיב את האוחזים בחנות אחת . להזכירך החנויות חולקו בצוואה מסודרת של אבי ז"ל .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:28, 29 בינואר 2014

  אם קוימה צוואת אביך ואםן אין בה הוראה אחרת, הרי משקוימה הצוואה כל שלישיה קבלה נכס אחד ואין לה זכויות בנכס האחר. כבר אין זכויות לאביך.
  מכאן ואילך יש להסתכל על עזבון אחותך במנתוק מכל העבר. אם אחותך נפטרה ללא צוואה, היורשים שלה הם כל האחים שלה. ואם אח כלשהו נפטר לפניה, אך השאיר אחריו ילדים, הילדים שלו יבואו במקומו. התוצאה היא שהיורשים של חלקה של האחות בדירה אחת יהיו כל האחים שלה. אותו מצב אמור היה לחול בחנות הקודמת שם נפטר אח לפני כן.

  תגובה
 • 16:34, 29 בינואר 2014

  שלום
  מתשובתך הבנתי ששני האחים מהחנות הראשונה יכולים לדרוש מהשליש של העיזבון מהחנות השנייה
  האים ניתן לימנוע מהם בדרך מישפטית כגון היסתלקות מהעיזבון
  חנוך

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:33, 29 בינואר 2014

  אכן - אם ירצו האחים "של החנות השניה" להסתלק, הם יכולים להסתלק מחלקיהם בעזבון המנוחה. אבל אינם חייבים להסתלק. הסתלקות היא ענין של רצון.

  תגובה
 • 20:42, 29 בינואר 2014

  שלום .
  כיצד עושים זאת לצערי איננו מתקשרים אחד עם השני . (בכוונתנו לא לתת לעיזבון של אחותנו שליש חנות להיות מחולק שוב בן ארבעתנו )
  לשניים יש חנות חצי חצי .
  ואנו שני האחים רוצים להישאר חצי חצי .

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:59, 30 בינואר 2014

  ראשית - כוונתך אינה מספקת. לפי חוק כל האחים יורשים את אחותם. כדי לשנות מכך צריך הסכמה להסתלק. אם יש הסכם שמוכיח ויתור זכויות של כל זוג אחים בחנות שאינה שלו, אפשר לאכוף אותו בבית משפט למשפחה. אם אינכם מדברים זה עם זה, שכור לך שליח כלשהו שיתווך בין הצדדים.

  תגובה
 • 18:55, 30 בינואר 2014

  תודה רבה לך

  תגובה
 • 01:30, 18 ביוני 2014

  אים חתמתי בעבר על ויתור זכויות ,האים ויתרתי גם על הזכות בנכס
  הכוונה לחנות הראשונה שחולקה לשלושת האחים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.