• 5 בפברואר 2014

  תרמית של אפוטרופוס

  שלום!
  לפני שנים רבות, אבא של חמי הוריש לו בצוואה חלקת אדמה . לו ולעוד 2 אחים בנוף לחמי ). המוריש נפטר ונשארה האמא. עברו השנים ואחד האחים "תימרן " את השניים שחתמו על מסמך של העברת כל מה שקיבלו מהאבא לאמא והאמא תקבע מה לעשות עם האדמה. לאחר מכן הוא קבע עליה אפוטרופוסות ונכון להיום הוא "דאג" לסדר את עצמו בכך שהוא אחראי על כל הרכוש שלה. נכון להיום האמא היא בעלת הזכויות על הקרקע כלומר , האח ההוא "גנב" מהאחים את הקרקעות שלהם ובינהם חמי . אנו מרגישים חסרי אונים ולא יודעים מה לעשות. אנו מרגישים מרומים וכעוסים. מה ניתן לעשות במצב שכזה????

  5 בפברואר 2014
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 5 בפברואר 2014

  התנהלות של אפוטרופוס

  שאלתך אינה מתחום ירושה אלא מתחום של דיני אפוטרופסות. אדם אינו "קובע" אפוטרופסות על אדם אחר. בית משפט למשפחה (ובעבר בית משפט מחוזי) הוא המוסמך למנות אפוטרופוס לאחר.
  האפוטרופוס אינו הופךלבעל הרכוש לפיכך הוא לא "גנב" רכוש מן האחים האחרים. מינוי כאפוטרופוס אינו מקנה זכות קדימה בירושה. אפוטרופוס חייב לנהל את הרכוש לטובת החסוי. אם סבורים האחים האחרים כי האפוטרופוס שמונה אינו פועל כראוי או אינו פועל לטובת החסויה, או יוצר לעצמו טובות הנאה שלא כדין, מוזמן כל אחד מהם לפנות לבית המשפט למשפחה שייתן לאפוטרופוס הוראות כיצד לפעול. במקרים קשים רפשר גם לבקש מבית המשפט להסיר אפוטרופוס מתפקידו ולמנות אחר, או להוסיף אפוטרופוס נוסף. השאלה היא עד כמה "מרומים וכעוסים" חשים האחים והאם הם מוכנים לתרגם את תחושותיהם ולעשות מעשה ולפנות לשם כך לבית המשפט. אם לא - משמע שהכל הוא סתם סכסוך פנימי במשפחה.

  5 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?