מגורים בדירה שמועברת בירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 13:14, 9 בפברואר 2014

  שלום רב! לפני 4 חודשים נפטרה סבתי וחילקה את רכושה ביני ובין 4 הנכדים הנוספים. מכוון שיש לחלק מהצדדים השגות לגבי אופן חלוקת הרכוש עדיין לא הוגשה בקשה למימוש (וככל הנראה הנושא יקח עוד זמן רב עד שנגיע להסכמה בינינו). מכוון שהיחסים במשפחה נכון לעכשיו יחסית תקינים, הוצע כי אני אעבור להתגורר בדירה ללא תשלום (או בתשלום סימלי בלבד) ואדאג לתחזק אותה ולשמור עליה עד אשר נגיע להסכמה (בהתאם לחוזה שננסח מראש אשר יקבע תנאים ומועדים לפינוי מהדירה, תשלומים וכו'). הבעיה היא שלמיטב הבנתנו הדירה כיום אינה שייכת לאף אחד מהצדדים וע"כ אין ביכולתנו לחתום על חוזה שכזה. האם באמת לא יהיה ניתן לעשות כל שימוש בדירה עד לקבלת צו הירושה? הרי היורשים מסכימים ביניהם כולם על תנאי ההסכם הזמני. תודה מראש! שלומי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:02, 10 בפברואר 2014

  לפי חוק משנפטרה סבתה, רכושה עובר ליורשים. מי היורשים נקבע בצוואה מקויימת או בצו ירושה. אם אתם מחזיקים בצוואה ועל כן יודעים לכאורה מי היורשים אתם יכולים להסכים ביניכם על אופן השימוש בנכס שלה. ממילא מדובר בהסכמה פנימית בין יורשים, שאינה מענינו של אף אחד אחר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.