דיני ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 09:42, 10 בפברואר 2014

  שלום.. רצית לשאול שאלה, האם זוג הורים שרוצים לעשות צוואה להוריש בית לבן שלהם, (נשוי) , האם הם יכולים לכתוב בצוואה שרק הבן מקבל את הבית ולאישתו לא יהיה שום חלק בכספים וברכוש? האם יש סעיף כזה שאומר שרק הוא מקבל והיא לא וכשהם מתגרשים אין לה חלק בזה והיא לא תוכל לדרוש ??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:06, 10 בפברואר 2014

  התשובה לשתי שאלותיך היא "כן"! אבל כיוון שחוקים (או פרשנות של חוקים) עשויים להשתנות, מומלץ לעשות צוואה ברורה ומפורטת בענין. ניסוח של צוואה כזאת מחייב כמובן התייעצות עם מי שמבין באלה וגם וידוא של השאיפות המדוייקות של הוריך. אפשר לפנות אלי בענין זה הפרטים למטה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.