התלבטות בכתיבת דוח כספי על ניהול עיזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 15:49, 10 בפברואר 2014

  שלום רב אני אמור למלא דוח כספי על ניהול עזבון מתאריך פטירתה של אימי עד לסוף 2013 כ-5 שנים. ואני מתלבט מה לרשום בעמודת "ריכוז תקבולים" . לאימי היו 2 חשבונות בנק ,אחרי פטירתה הוצאנו צו ירושה ועימו נגשנו לבנקים שביצעו חלוקה לפי הצו, כיוון שאחינו הבכור מוגדר כ"נעדר", חלקו נשאר בבנקים ,ואנו הגשנו בקשה למינוי מנהל עיזבון וחלקו של האח עבר לניהולי. אני מתלבט האם לרשום בעמודת התקבולים את יתרת חשבונותיה, במועד פטירתה, או את חלקו של אחי שנעדר ומצוי בחשבון העזבון שפתחנו?

  השב
 • 11:12, 11 בפברואר 2014

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:08, 11 בפברואר 2014

  לגבי מקבץ הנחיות - בדוק באתר של האפוטרופוס הכללי. בעקרון מה ששיך לאחיך איננן שייך לאמך ועל כן אינו אמור להכנס לרשימת התקבולים. כיוון שבפועל הכל באותו חשבון ראוי לציין בהערה לדוח כי סכום בסך כל של כך וכך שייכים ל(לציין למי בדיוק) ונמצאים בחשבון זה (ולפרט מדוע). דע כי לפי הדין חשבון של חסויה אמור להתנהל בנפרד ואסור שיכלול נכסים של אחרים ואינו יכול להיות משותף לחסוי ולאנשים אחרים. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.