פרשנות לשאלה משפטית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 18:08, 11 בפברואר 2014

  מדובר על אישה מבוגרת בת 90 שהיא אנלפבית וכן חרשת בשתי אוזניים ללא מכשירי שמיעה. כאשר יש עדות מפורטת שמכשיר השמיעה הוא לא מאחורי האוזן אלא מגבר חיצוני עם מיקרופון חיצוני שממנו משתלשל חוט לאוזניות קשת שהיו צריכות להיות חבושות לראשה רופא מומחה כתב ללא אמצעי שמיעה המנוחה חירשת כך שניתן לאמר בוודאות שללא מכשיר שמיעה המנוחה הייתה חירשת ועיוורת עקב אנלפבית עד אחד אומר שהוא לא זוכר כלום עקב כך שהוא משמש הרבה פעמים כעד והמקרה היה לפני כ 5 שנים והוא לא זוכר.(וסביר להניח שכך אנו לא חושדים בו) והעד השני נשאל וענה כך האם ידעת כי במועד עריכת הצוואה למנוחה היה מכשיר שמיעה? אם כן האם וידאת שמכשיר השמיעה פועל כהלכה? האם וידאת שהמנוחה אכן שומעת ומבינה? אם כן כיצד וידאת? מה הן הפעולות שביצעת על מנת לוודא זאת? התשובה שהתקבלה היא לא זוכר אם ידעתי שלמנוחה היה מכשיר שמיעה ואולם קיימנו שיחה ערה וממושכת עם המנוחה והתרשמתי. כי המנוחה שמעה והבינה כל מילה ומילה הן בשיחה בעל פה והן את תוכן הצוואה מה מובן מהתשובה? האם לאור שמכשיר השמיעה הוא מגבר חיצוני בעל מיקרופון עם אוזניות יש לתת חשיבות שאי אפשר להתעלם מזה? העד השני גם זוכר את העד הראשון ואת המעמד והיכן זה נעשה? אבל את מכשיר השמיעה הוא לא זוכר האם זה נותן כח שלא היה מכשיר שמיעה? האם יש מצב שזה יערער את הצוואה? או שזה טיעון חלש? למה הוא משתמש בביטוי "לא זוכר אם ידעתי שלמנוחה היה מכשיר שמיעה" יכל לאמר אינני זוכר אם המנוחה הייתה עם מכשירי שמיעה? מה זה אומר "לא זוכר אם ידעתי"? תודה מראש על הכל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:21, 11 בפברואר 2014

  שאלתך היא שאלה משפטית, הנשענת על עובדות רבות ומפורטות של המקרה המסויים שלך. יש לבחון מה נטען בכתבי הטענות ומה הובא כראיה. שיקול נוסף שצריך שופט לבדוק בנוסף להתייחסות לגופן של העדויות הללו הוא - על מי מוטל נטל הראיה לגבי העובדות הללו לאור מה שנפרס בפני בית המשפט. יש גם ענין של האמון שייתן בית המשפט בעדויות שנמסרו בפניו. כמו כן יש לזכור שבמחלוקות משפטיות שהכרעה להן מבוססת על עדויות יש משקל לא קטן למידת ההתרשמות של השופט מן העדים שבפניו. לפיכך - אינני יודע מה התשובה לשאלתך. רק מי שקרא את כל המסמכים הנוגעים לפרשה זאת יוכל לענות לך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.