הוצאת תיק מעו"ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אדם פשוט

  נשלח ע"יאדם פשוט 22:37, 17 בפברואר 2014

  שלום רב! אבי ז"ל שכר לפני כשנה לערך עו"ד לצורך הגשת תביעה, כאמור הוא נפטר לפני כחצי שנה לפני כחודשיים ניגשתי לאותו עוה"ד לצורך הוצאת התיק ממנו והוא טען שיש לי חוב להסדיר (הסכם שכר הטרחה בינו לבין אבי ז"ל בוצע בעל-פה) שאלתי בעצם (לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה בעניין - אפילו לא מלשכת עורכי הדין) כמה זמן אמור לעבור בכדי שאוכל לקבל לידי את התיק בהנחה שאותו עו"ד לא הגיש נגדי תביעה, 60/90 יום ? וממתי מתחילים לספור את הימים (מאותו היום שניגשתי אליו) ? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:45, 18 בפברואר 2014

  סעיף 88 לחוק לשכת עורכי הדין קובע כי (ציטוט חלקי) ".....רשאי הוא [=עורך הדין] לעכב נכסים ומסמכים של לקוחו שבאו לידו עקב שירותו ללקוח; ובלבד שהגיש תביעה על שכר-טרחתו או הוצאותיו תוך שלושה חדשים מהיום שהלקוח דרש ממנו בכתב את מה שעוכב כאמור." מכאן שעליך לשלוח אל עורך-הדין מכתב דרישה בדאר רשום עם אישור מסירה או - באמצעות שליח עם אישור מסירה. במכתב עליך להציג עצמך וזכותך לקבלת המסמכים ולציין מה אתה רוצה. אם תוך 3 חודשים לא קבלת תביעה לשכר, דרוש שוב. באין תגובה, אתה יכול להגיש תביעה נגד עורך הדין לקבלת המסמכים או לפנות בתלונה ללשכת עורכי הדין. אם עורך הדין הגיש תביעה לשכר, במסגרת התביעה הוא יכול לבקש עיקול של המסמכים שמופקדים אצלו עד לקבלת פסק דין. אבל זה כבר חלק מהליך התביעה.
  יש לזכור שהיות ופניתתך היא מכח היותך יורש, אתה יורש לא רק זכויות אלא גם חובות של אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.