קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרון דיקמן

  נשלח ע"ישרון דיקמן 16:20, 24 בפברואר 2014

  שלום רב דודה שלי נפטרה לפני 5 שנים היא הייתה נשואה נשואים שניים היה ברשותה בית ובצוואה היה כתוב שהית נשאר לבעלה עד פטירתו ולאחר מכן עובר אליי ואל אחותי. אנחנו לא בקשר איתו ואיננן יודעים מה איתו כמובן הוא קוצר את הפירות מהבית שהיום הוא בשכירות שאלתי היא כזו בצוואה כתוב שהו מחוייב לעשות אזכרה כל שנה כהלכה והוא לא עושה ואינו בקשר איתנו האם יש כאן חוסר קיום צוואה האם יש לי ולאחותי איזו שהיא "פרצה" להעביר את הבית שדודתי עבדה כ"כ קשה להשיגו???

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:28, 24 בפברואר 2014

  תשובה לך אינה יכולה להנתן אלא לאחר עיון בצוואה שקוימה וברור שאלות שונות.

  בעקרון יש לזכור שהשאיפה היא לקיים צוואות ולא לפסוק בניגוד להן.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.