חלוקת ירושה במקרה של יורש על פי דין שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 09:22, 25 בפברואר 2014

  לאחרונה סבי נפטר בלא שהותיר אחריו צוואה. אבי (בנו) נפטר שנים קודם לכן והשאיר אחריו צוואה המותירה את כל רכושו לאימי. השאלה היא: האם הצוואה של אבי תקפה כלפי הרכוש שהותיר סבי - וכל הרכוש שלו יועבר לאימי (שלה אין קשר דם עימו) או שאני אהיה זכאי לקבל את רכושו של סבי, כיורש על פי דין (מכיון שאבי נפטר לפניו)

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:05, 26 בפברואר 2014

  בעת שנפטר אביך, סבך היה בחיים. לפיכך עזבונו של אביך לא כלל את חלקו בירושת הסב.
  בעת פטירתו של סבך, אביך לא היה בחיים. לפיכך הצאצאים של אביך נכנסים בנעלי אביך לצורך ירושת הסב. מה שאביך היה יורש - לו אביך היה בחיים היום - יעבור בירושה לילדיו של אביך. למשל - אם לסבך היו 4 ילדים, כי אז אביך אמור לרשת רבע. אם לאביך 3 ילדים, כי אז 3 הנכדים הללו יירשו יחד רבע מעזבון הסב, כלומר 1/12 לכל אחד מהם מעזבון הסב.

  אמך אינה צאצאית של הסב ואין לה קשר דם אליו. לפיכך אמך אינה יורשת דבר במצב המתואר בשאלתך..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.