עריכת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 12:45, 28 בפברואר 2014

  שלום, ההורים שלי רוצים בעתיד שיקרה מה שיקרה להשאיר לי את הבית, אנחנו 5 אחים. האם צריך לערוך צוואה ששם הם מורישים לי את הבית או שצריך להעביר בעלות על הבית כבר מעכשיו? מה קורה אם יעבירו עליי את בעלות הבית?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:08, 2 במרץ 2014

  אם יעבירו הבעלות בבית כעת לשמך וההליך יושלם מבחינה משפטית, הבית כבר לא ייחשב רכוש שלהם אלא שלך בלבד. אם לא יעשו זאת חובה עליהם לעשות צוואה בה הבית ייוחד לך בלבד. יש שיקולים שונים בעד ונגד כל אחת מהאפשרויות: שיקולי משפחה, שיקולי מסים, המצב המשפטי שלך ועוד. תשובה מדוייקת יותר אפשר לתת רק לאחר דיון בנסיבות של כל אחד מהצדדים. ייתכן גם שהתוצאה שונה אם בוחנים את טובתך לעומת טובת ההורים. פנה ליעוץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.