ירושה וצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מושר

  נשלח ע"ימושר 21:04, 1 במרץ 2014

  אבי גרוש מאימי מזה עשור וחי עם בת זוג חיים משןותפים, לאחר גירושיו מאימי בכדי להתחמק מתשלוםם חלוקת רכוש עם אימי העביר במתנה את כל רכושו לבת זוגתו ואין דבר שרשום על שמו, אבי חולה ורשם צוואה בלא ידיעת בת זוגתו בנוכחות עו״ד כי 50 אחוז מרכושו יתחלק ויעבור אליי, האם זה יתפוס והאם יש לי זכות בתור ביתו לקבל חלק מ 50 אחוז ששייך לו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:17, 2 במרץ 2014

  אם אביך העביר העברה מלאה ושלמה את כל רכושו לבת זוגו, כי אז כל מה שהעביר כבר אינו שלו. אם כך גם אין לו רכוש להוריש ואין משמעות לצוואה שלו. במצב כזה אמנם קיימת זכות ירושה לצאצאים, אך העזבון יכלול אפס. לפיכך יש לבדוקראשית לכל את העברת הזכויות לאותה בת-זוג. אם יימצא שאפשר להשתמט ממנה או שלא נכנסה לתוקף ייתכן ויש רכוש לאבא. אם העברה היתה טובה ומוצלחת מהבחינה המשפטית,

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.