צוואה... - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מזל

  נשלח ע"ימזל 13:27, 3 במרץ 2014

  שלום, אימי בת 96 מתגוררת עם מטפלת ישראלית מבוגרת שמטפלת בה וחייה אצלה כ-18 שנה. מקבלת תשלום חודשי 3.000 שקל. לאימי אין צוואה - אנו 5 אחים. מה החוק אומר לאחר פטירתה של אמנו לגבי האשה הנ"ל. אין לה בית ובעל. תודה, מזל.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:14, 3 במרץ 2014

  אתם היורשים אחראים כלפי העובדת לכל המגיע לה לפי חוק. פטירתה של אמכם כמוה כהודעת פיטורין לאותה מטפלת. העובדת זכאית לפי חוק הירושה להמשיך ולגור בדירת אמכם - ללא תשלום - עד שלושה חודשים מיום הפטירה וכן להמשיך ולקבל את הוצאות מחייתה במשך חודש אחד. לגבי שאר זכויותיה כעובדת - מומלץ שתפנו לפורום של זכויות עובדים או ליעוץ חיצוני בדיני עבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.