• מאיה

  נשלח ע"ימאיה 20:44, 3 במרץ 2014

  שלום רב המשך לשאלה שנישאלה חברתי בת 68 מקבלת קיצבת זיקנה כולל השלמת הכנסה בסך 2700 ש"ח להלן השאלות 1. האם כספי ירושה שועומדת לקבל יכול לפגוע בקיצבת השלמה ? וכמה 2. האם כספי ירושה יכולה לפגוע בהטבות שהיא מקבלת ? (כמו חשמל ,ארנונה, תרופות וכו....) 3. האם כספי ירושה יכולה לפגוע בקיצבת זיקנה ? תודה על התשובה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:11, 5 במרץ 2014

  קבלת ירושה כשלעצמה אינה שוללת זכויות. פגיעה בקצבאות או בהנחות נגרמת לא בגלל הירושה, אלא בגלל שינוי במצב כלכלי, אם המצב הכלכלי הוא שיקול במתן אותה קצבה או הנחה. בעקרון יש הנחות או קצבאות שניתנות רק מכח הגיל. כלומר ללא קשר למצבו הכלכלי של אדם. למשל קצבת זקנה, או הנחת ארנונה שניתנת לאנשים מעל גיל מסויים. . הנחות או הטבות אחרות ניתנוה בשל מצב כלכלי. אולם לכל מוסד ציבורי שנותן הנחות יש כללים ושיקולים משלו או חוק מסוים שחל עליו. לפיכך את השאלות הללו יש להפנות לביטוח הלאומי ולמוסדות האחרים לגביהם נשאלת השאלה..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.