חלוקת ירושה של דוד שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמואל איסרוביץ

  נשלח ע"ישמואל איסרוביץ 15:59, 4 במרץ 2014

  דוד של אישתי נפטר לפני כשנתיים והשאיר רכוש קרי דירה ומזומן בהקף של כ2 מליון ש"ח אחותה של אישתי השתלטה על הנכס והמזומן. אישתי לא רוצה ולא מסוגלת להתמודד מולה. שאלתי האם אני כבעלה והילדים שגם כן נפגעים יכולים לנהל הליך משפטי כנגד האחות על מנת להביא לחלוקת הירושה בינה לבין אישתי. כלומר האם אני צד בענין בעיני החוק. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:15, 5 במרץ 2014

  לך עצמך אין קשר דם לדוד לכן גם אין זכויות כלפי אותה ירושה. ילדיכם יהיו בעלי זכויות רק אחרי שאשתך תמות. פתרון אפשרי - יכולה אשתך לתת לך ו/או לילדים הבוגרים יפוי כח נוטריוני כללי או יפוי כח נוטריוני מיוחד כדי שתטפלו עבורה בכל הנוגע לירושה זאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.