שינוי צוואה על ידי האחות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום מועלם

  נשלח ע"ישלום מועלם 15:06, 9 במרץ 2014

  אבי ואימי עשו צוואה שכול אחד מעביר לשני אבי הלך לעולמו ואחותי התלבשה על אימי בהתחלה ביושר ובהסכמה שלנו ולאט לאט גילנו שהיא גונבת אותה וגם עשתה חשבון משותף עם אימי.ואחותי לקחה את אימי ושינתה את פני הצוואה לטובת אחותי בפרטים קטנים .הלכנו איתה למשפט ומינו לאימי את שי אפוטרפסות ולקחו לה את השליטה אימי ניפטרה לפני 5 חודשים והלכנו לעשות צו קיום צוואה חתמנו כול האחים .ואני לא בלב שלם עשיתי זאת וברצוני לתקוף את הצוואה שלא נעשתה ביושר .אחותי לקחה את הצוואה לפני החתימה והראתה אותה לאח של אמא אם ניראת לו הצוואה והוא התנגד למה שהיא רשמה ועוד שאמא היתה בחיים התגדו לצוואה וניגשו למשפט והשופט אמר לנו רק אחרי 120 של אמא תתבעו אותה וסילק אותנו מהמדרגות אשמח לקבל תשובתך האם כדאי לתקוף את הצוואה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:26, 9 במרץ 2014

  השופט צדק - התנגדות לצוואה שמשמעותה גם תקיפת צוואה אפשר לעשות רק לאחר הפטירה ורק בתגובה לבקשה לקיום צוואה. מומלץ לך לפנות ליעוץ עם המסמכים הנוגעים בדבר והעתק הצוואה (אם יש לך). רק לאחר קריאת נוסח הצוואה וברור העובדות הנגועות בדבר אפשר יהיה לתת לך תשובה מקצועית טובה. החלטה בשאלה "האם כדאי להתנגד לצוואה?" תלויה בגורמים ומשתנים שונים ובסופו של דבר מדובר בהחלטה אישית שלך ושל כל יורש אחר. יעוץ טוב לענין זה אינו יכול להנתן במסגרת פורום זה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.