ניסוח צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 13:54, 13 במרץ 2014

  אני ובן זוגי מעוניינים לעשות צוואה . חשבנו לכתוב אותה בכתב יד ולחתום לפי הכללים ואח"כ להביא לעורך דין רק על מנת שיראה אם אין שגיאות או משפטים שעשויים לבטל את הצוואות. כלומר בעצם רצינו אחרי שנכתוב את הצוואות להביא לעורך דין שיתקן ויתן חוות דעת משפטית ,האם הצוואות נכתבו לפי הכללים . הרעיון לכתוב בעצמינו בגלל העלויות הגבוהות שעורכי דין לוקחים עבור צוואות פשוטות.(שזה כמובן זכותכם המלאה). 1. האם הרעיון אפשרי? שעורך דין יתקן וייעץ לניסוח שכבר כתבנו בעצמינו? 2. ואם כן האם העלות עבור תיקונים וייעוץ אמורים להיות קטנים יותר מאשר שעורך דין ינסח עבורינו את כל הצוואה? 3. שאלה אחרת- אם כותבים בכתב יד ומוסרים לבית המשפט שישמור, האם אחרי 20 שנה או יותר כתב יד עדיין קריא? לי נראה שלא כ"כ. ולכן נראה לי מוזר שיש מאמרים באינטרנט המציעים אופציה כזו של כתיבה בכתב יד. תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:22, 13 במרץ 2014

  בכל הנוגע לשכר - כל עו"ד וטעמו שלו בענין. יש המרבים ויש הממעיטים.
  .
  בכל הנוגע להתיעצות - אפשר גם בצורה שבקשתם לעשות שהיא העברת ביקורת לאחר מעשה.


  הפקדת צוואה - אין מפקידים בבית משפט, אלא אצל המשרד המחוזי של הרשם לענייני ירושה .

  צוואה בכתב ידהיא בסדר גמור אם נעשתה נכון. פתרון לדהיית הדיו - להשתמש בעט איכותי ובדיו שחור על גבי נייר טרי.

  החסרון היחיד של צוואות בכתב יד בימינו הוא הוכחת כתב היד או החתימה במקרה שאי שם בעתיד מישהו יטען נגד כתב היד או החתימה. בימינו אלה בהם השימוש במסמכים כתובים בכתב יד נעשה נדיר והשינוי הזה רק יגבר בשנים הבאות, ייתכן ותהיה בעיה קשה להוכיח את כתב היד.
  .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.