כיצד אפשר לדעת אם אדם חי עשה צוואה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לכדך

  נשלח ע"ילכדך 14:34, 13 במרץ 2014

  כיצד אני יכול לדעת אם אדם חי עשה צוואה? כאשר אני שואל אותו הוא לא מגלה או נותן תשובות סותרות. אני יודע שמין הסתם הוא יכול לעשות צוואה או לשנות אותה בכל עת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:52, 13 במרץ 2014

  אין לך או לכל אדם אחר זכות לדעת זאת ואף אינך זכאי לשאול שאלה זאת. כדי להבטיח את חופש הציווי צריך שלאף אחד לא תהיה זכות לדרוש על כך מידע. . ולשם מה המידע - על מנת שתוכל לדרוש מידע על תוכן הצוואה, כדי שתוכל להשפיע עליו לשנות את הצוואה. משמע כל שקיקתך למידע נועדה להשפיע בצורה לא הוגנת על עריכת הצוואה. לא יפה מצדך.

  תגובה
 • 15:57, 19 במרץ 2014

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.