שינויים לאחר עריכת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 21:48, 15 במרץ 2014

  שלום רב, רציתי לשאול מה קורה אם בצוואה רשום שיורש אחד מקבל כסף בחשבון מסויים ויורש אחר מקבל כסף בחשבון אחר ולאחר שהמצווה נפטר מסתבר כי החשבונות כבר אינם קיימים אלא הועברו לחשבונות אחרים בבנקים אחרים. למעשה, קיום הצוואה על פי לשונה לא מועיל בכלל. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  21:43, 16 במרץ 2014

  מצב כמתואר הוא מצב ידוע וארע לא פעם. צוואה נבדקת קודם כל לפי לשונה כפשוטה. במצב כמתואר נבדק מה היתה כוונת המצווה עד כמה שאפשר להבין אותה מלשון הצוואה או מעדויות. צוואה היא כלי משפטי להעברת רכוש מאדם אחד (המצווה) אל אדם אחר (היורש) ולכן נראה לי שהעיקר הוא כוונת ההקצאה ולא מיקומו של הכסף בעת הפטירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.