צוואות שעושים 2 בני זוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 14:22, 17 במרץ 2014

  שלום רב, 2 בני זוג ידועים בציבור , המעוניינים לערוך 2 צוואות נפרדות אך דומות, כאשר הכוונה שאחד מוריש לשני, האם רצוי שכל אחד יעשה צוואה אצל עורך דין אחר או רצוי ואפשרי שיעשו אצל אותו עורך דין את הצוואות הנפרדות? לגבי צוואה הדדית - מאחר שעשויות להיות בעיות שונות ירדנו מהרעיון ולכן החלטנו לעשות 2 צוואות נפרדות.... תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:48, 17 במרץ 2014

  הבחירה היא ענין של טעם. עו"ד אחד שיהיה מודע לכל הנסיבות והמצב עשוי לעזור ולגבש צוואה טובה יותר. שימוש בשני עורכי דין פרושו ניצול נסיון של שניים וביקורת הדדית שיכולה להועיל. לענין "צוואה הדדית" - צוואות יכולות להחשב הדדיות גם אם אינן מכונות כך באופן רשמי במסמך עצמו. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.