חלוקת רכוש ל-2 משפחות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ארון

  נשלח ע"יארון 19:53, 18 במרץ 2014

  אבי התחתן בשנת 1952 ונולדו לו מאמי ע"ה 9 ילדים בשנת 1971 אמי ע"ה נפטרה-בשנים אלו הם גרו בנכס שהיה בדמ"פ מחב' עמידר ובעלות ערבית, בשנת 77 התחתן אבי בשנית ונולדו לו עוד 7 ילדים בשנת 78 רכש את הדירה מהבעלות ונרשם על שמו וע"ש אשתו כל אחד 1/2 מהנכס. לאחרונה אבי ז"ל נפטר, ואין צוואה. 1) איך החלוקה? האם מתייחסים לחלקה של אמי ע"ה, [לא היה צו ירושה!] האם יש לה חלק מכח רכוש משותף שגרו ביחד? כמה מקבלת אשתו? ובכמה מתחלקים היורשים? [לא ידוע לנו על הסכם ממון שאבי ז"ל ערך עם אשתו השניה, [יש לה גם נכס נוסף רק על שמה, האם זה משנה? שמח לקבל תשובה ראשונית לנושא!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:17, 18 במרץ 2014

  יש לזכור שדיירות מוגנת איננה נכס העובר בירושה. העברת זכויות בדיירות מוגנת מותנית בתנאים מיוחדים. לענין זה ראוי להתייעץ בפורום המתאים. להבנתי לאמך לא היו זכויותב דירה מאז נפטרה. האם למי מילדיה יש או היו זכויות בדירה - פנה לפורום המתאים. בהנחה שלא היו לה זכויות ניתנות להורשה ולאור העובדה שאבא נפטר ללא צוואה, נראה לי שכל חלקו של האב בדירה יחולק כך: מחצית לבת זוגו - אשתו הנוכחית. המחצית השניה תתחלק בין כל 16 ילדין בחלקים שןווים זה לזה. כלומר לאשה השניה יהיו 3/4 חלקים בדירה. ולכל אחד מ- 16 הילדים יהיה פחות מ- 1.5% בדירה. לגבי הנכס הנוסף של האשה השניה - אם נרכש במהלך הנישואין ייתכן ולאב היו זכויות בו ואז אתם, ילדי האשה הראשונה עשויים לטעון לזכויות בו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.