• 18 במרץ 2014

  חלוקת רכוש ל-2 משפחות

  אבי התחתן בשנת 1952 ונולדו לו מאמי ע"ה 9 ילדים בשנת 1971 אמי ע"ה נפטרה-בשנים אלו הם גרו בנכס שהיה בדמ"פ מחב' עמידר ובעלות ערבית, בשנת 77 התחתן אבי בשנית ונולדו לו עוד 7 ילדים בשנת 78 רכש את הדירה מהבעלות ונרשם על שמו וע"ש אשתו כל אחד 1/2 מהנכס. לאחרונה אבי ז"ל נפטר, ואין צוואה.
  1) איך החלוקה? האם מתייחסים לחלקה של אמי ע"ה, [לא היה צו ירושה!] האם יש לה חלק מכח רכוש משותף שגרו ביחד?
  כמה מקבלת אשתו? ובכמה מתחלקים היורשים? [לא ידוע לנו על הסכם ממון שאבי ז"ל ערך עם אשתו השניה, [יש לה גם נכס נוסף רק על שמה, האם זה משנה?
  שמח לקבל תשובה ראשונית לנושא!

  18 במרץ 2014
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 18 במרץ 2014

  ירושת דיירות מוגנת

  יש לזכור שדיירות מוגנת איננה נכס העובר בירושה. העברת זכויות בדיירות מוגנת מותנית בתנאים מיוחדים. לענין זה ראוי להתייעץ בפורום המתאים. להבנתי לאמך לא היו זכויותב דירה מאז נפטרה. האם למי מילדיה יש או היו זכויות בדירה - פנה לפורום המתאים. בהנחה שלא היו לה זכויות ניתנות להורשה ולאור העובדה שאבא נפטר ללא צוואה, נראה לי שכל חלקו של האב בדירה יחולק כך: מחצית לבת זוגו - אשתו הנוכחית. המחצית השניה תתחלק בין כל 16 ילדין בחלקים שןווים זה לזה. כלומר לאשה השניה יהיו 3/4 חלקים בדירה. ולכל אחד מ- 16 הילדים יהיה פחות מ- 1.5% בדירה. לגבי הנכס הנוסף של האשה השניה - אם נרכש במהלך הנישואין ייתכן ולאב היו זכויות בו ואז אתם, ילדי האשה הראשונה עשויים לטעון לזכויות בו.

  18 במרץ 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?