עריכת צוואה תקפה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 16:26, 19 במרץ 2014

  שלום, אני גרוש+שלושה ילדים וחי בזוגיות עם אישה צעירה ממני בשנים רבות. בכוונתנו להקים משפחה חדשה ואני מעוניין לוודא שכאשר אמות כל רכושי יישאר לאישתי הצעירה ולפרנסת הילדים הקטנים שיוולדו לנו. (ילדיי מנישואי הקודמים הם בוגרים ומסודרים כלכלית מהרכוש שהעברתי לגרושתי בזמנו). האם עריכת צוואה בכתב יד, וצילומה בוידיאו מספיקה ע"מ להבטיח שילדי לא יוכלו לערער ולקחת מאישתי את הירושה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:30, 19 במרץ 2014

  התשובה הקצרה ביותר היא - כן (שתי אותיות). תשובה מפותחת מעט יותר: כן, אבל... (5 אותיות). והשאלה החשובה היא: כמה אתה מוכן להשקיע, על מנת לוודא שכוונתך הטובה תתגשם? כמה שווה לך להשקיע על מנת לוודא שכל רכושך יבור לאשתך ולילדיך? השווה את תשובתך למידת ההשקעה שאדם משקיע ברכישת מכונית יד שניה או נעליים חדשות. לענין זה יש לזכור שכאשר צוואתך תעמוד למבחן, אתה כבר לא תהיה בסביבה כדי לתמוך באשה ובילדים הקטנים. בהצלחה.

  תגובה
 • 11:22, 20 במרץ 2014

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.