סעיף 78 לחוק הירושות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אריה

  נשלח ע"יאריה 10:31, 21 במרץ 2014

  בוקר טוב, סעיף 78 לחוק הירושה כי בקשה למינוי מנהל עזבון יכול להגיש כל מי שמעוניין בדבר. כבעלה של אישתי האם גם אני נחשב כ"מעוניין בדבר" ? במילים אחרות :אם החוק "מונע" ממני כבעלה של אישתי לתבוע את זירוז קבלת חלקה בחלוקת העיזבון מאחיה /גיסי , האם סעיף 78 באמצעות הבקשה ונימוקיה העניינייים על שיהוי הארוך ללא כל סיבה בחלוקת העיזבון יכולים לגרום להחלפתו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:31, 21 במרץ 2014

  אני מבין משאלתך, שהמצב הוא כך: אשתך יורשת, אך יש מנהל עזבון. מנהל העזבון אינו פועל לחלוקת העזבון ואשתך אינה מעונינת לזרז אותו. השאלה היא מדוע אתה "מעונין בדבר"? , אין הגדרה מדוייקת של "מעונין בדבר". עליך להראות כיצד אתה באופן אישי וישיר נפגע מכך שאין טיפול זריז ויעיל בחלוקת העזבון. הנזק הישיר הופך אותך מעונין בדבר עצם היותך בועלה של יורשת אינה עילה מספקת להיות מעונין בדבר. אם תצליח להראות נזק ישיר לך [למשל - אם יש לך הסכם עם אשתך המזכה אותך בכספים ממנה ומקור התשלום היחיד הוא חלקה בעזבון ] כי אז תהיה בעל ענין ותוכל לטעון ולתבוע.

  תגובה
 • 19:42, 24 במרץ 2014

  ערב טוב,

  ואם נעשה הסכם ממון בדיעבד זה יתפוס חוקית ? ואז נתבע את מנהל העיזבון ?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:55, 25 במרץ 2014

  אין צורך לפנות מייד לרמאות. לפי חוק בהיותכם זוג נשוי עליכם לאשר את הסכם הממון בפני בית משפט לעניני משפחה בלבד. תוקף ההסכם יהיה מיום אישורו. אם ההסכם ינוסח נכון או יכלול סעיף מתאים, תוכל לטעון להיותך בעל ענין ובעל זכות עמידה בהליך הירושה מכח עצמך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.