• 21 במרץ 2014

    סעיף 78 לחוק הירושות

    בוקר טוב,

    סעיף 78 לחוק הירושה כי בקשה למינוי מנהל עזבון יכול להגיש כל מי שמעוניין בדבר.

    כבעלה של אישתי האם גם אני נחשב כ"מעוניין בדבר" ?
    במילים אחרות :אם החוק "מונע" ממני כבעלה של אישתי לתבוע את זירוז קבלת חלקה בחלוקת העיזבון מאחיה /גיסי , האם סעיף 78 באמצעות הבקשה ונימוקיה העניינייים על שיהוי הארוך ללא כל סיבה בחלוקת העיזבון יכולים לגרום להחלפתו?

    21 במרץ 2014
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 21 במרץ 2014

    תביעת זכויות בשם יורש

    אני מבין משאלתך, שהמצב הוא כך: אשתך יורשת, אך יש מנהל עזבון. מנהל העזבון אינו פועל לחלוקת העזבון ואשתך אינה מעונינת לזרז אותו. השאלה היא מדוע אתה "מעונין בדבר"? , אין הגדרה מדוייקת של "מעונין בדבר". עליך להראות כיצד אתה באופן אישי וישיר נפגע מכך שאין טיפול זריז ויעיל בחלוקת העזבון. הנזק הישיר הופך אותך מעונין בדבר עצם היותך בועלה של יורשת אינה עילה מספקת להיות מעונין בדבר. אם תצליח להראות נזק ישיר לך [למשל - אם יש לך הסכם עם אשתך המזכה אותך בכספים ממנה ומקור התשלום היחיד הוא חלקה בעזבון ] כי אז תהיה בעל ענין ותוכל לטעון ולתבוע.

    21 במרץ 2014
    • 24 במרץ 2014

      תביעת זכויות בשם יורש

      ערב טוב,

      ואם נעשה הסכם ממון בדיעבד זה יתפוס חוקית ? ואז נתבע את מנהל העיזבון ?

      24 במרץ 2014
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 25 במרץ 2014

        תביעת זכויות בשם יורש הסכם ממון

        אין צורך לפנות מייד לרמאות. לפי חוק בהיותכם זוג נשוי עליכם לאשר את הסכם הממון בפני בית משפט לעניני משפחה בלבד. תוקף ההסכם יהיה מיום אישורו. אם ההסכם ינוסח נכון או יכלול סעיף מתאים, תוכל לטעון להיותך בעל ענין ובעל זכות עמידה בהליך הירושה מכח עצמך.

        25 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?