רכב נפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 11:49, 23 במרץ 2014

  שלום רב, על שם אימי שנפטרה בהיותה אלמנה קיים רכב. בשנה הראשונה קיבלנו חידוש רישיון הרכב וכעת על הרכב לעבור את הטסט השנתי אך לא קיבלנו את הרישיון רכב החדש. הגשתי שבוע שעבר את הבקשה לצו קיום צוואה (ייקח לקבלו חודשים), אך המועד בו יש לעשות טסט הוא עוד שבועיים. במזכירות הרשם לענייני ירושה לא הסכימו לקבל בקשה שהרשם ייתן הוראה למשרד הרישוי לחדש את רישיון הרכב עוד בטרם ניתן צו קיום הצוואה. נשארתי עם רכב שמעוד שבועיים יהיה מקורקע ללא טסט, האם ניתן לעשות משהו? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:00, 23 במרץ 2014

  פתרון זמני יכול להיות מינוי מנהל עזבון זמני: יש להגיש בקשה משותפת של כל היורשים לבית משפט למשפחה למנות מנהל עזבון זמני שיהיה מוסמך לעשות כל הדרוש בנודע לרכב. אם יש רכוש נוסף הזקוק לטיפול, יוכל מנהל עזבון זמני לטפל גם בו. אפשרות אחרת - להתאפק עד לקבלת צו קיום. צריך גם לברר במשרד הרישוי - ייתכן ויש להם נוהל מיוחד למצב כזה שהוא שכיח למדי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.