חלוקת רכוש לאחר צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 11:04, 24 במרץ 2014

  שלום רב, אני ואחי ירשנו את הורינו על פי צוואה. התקבל כבר צו קיום צוואה והרכוש כבר חולק. עד כאן אין כל בעייה. אך רק כעת שמנו לב כי המכונית של הורינו לא הייתה כלולה בצוואה ועל כן יש להגיש בגינה בקשה לצו קיום ירושה. אני מעוניינת להסתלק מחלקי במכונית ולהותירה לאחי בלבד. שאלתי היא: האם ניתן להסתלק לאחר שהרכוש כבר חולק על פי הצוואה ולומר למעשה כי יש רכוש נוסף שאמור להתחלק על פי ירושה ( ולא על פי צוואה) או שלא? בתודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:29, 24 במרץ 2014

  אכן יש מקרים כאלה מעת לעת, בהם נעשתה צוואה שמסיבה כלשהי אינה חלה על כל רכושו של המנוח. במקרה כזה אין ברירה אלא להגיש בקשה לצו ירושה. לעתים הבקשות הללו מוגדות יחד ולעתים בנפרד. אין מניעה שבמסגרת הבקשה לצו ירושה תסתלקי לטובת אחיך כך שהוא יהיה יורש יחיד של הירושה שאינה כלולה בצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.