• 24 במרץ 2014

רכוש שרשום על שם אלמן

אישה נפטרה ולאלמן שעדיין חי היה רכוש משותף ויש לאלמן רכוש בנדל"ן (לא מדובר בדירה) שרשום על שמו בלבד.
    אני לא יודע אם הוא קנה את הרכוש הזה שרשום על שמו בלבד במהלך הנישואים או לפניהם.
    בני הזוג לא עשו הסכם ממון.

הנפטרת לא השאירה צוואה ולא בוצע צו קיום ירושה.
    האם לילדים של האלמן יש קייס לתבוע ממנו חלק מהרכוש הזה שרשום על שמו בלבד?
    אם הנפטרת הייתה רוצה להתגרש, האם היה מגיע לה חלק הרכוש הזה שרשום על שם בעלה בלבד או רק חלק ברכוש המשותף?

24 במרץ 2014
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 25 במרץ 2014

זכויוות ילדים ברכוש שרשום על שם אלמן

התשובה לשאלתך תהיה אולי פשוטה אם תפרוס את כל הנתונים הדרושים לגבי כל רכוש ורכוש בנפרד. כך למשל יש משמעות הן למועד הרכישה והן לאופן הרכישה של כל פריט רכוש והן לסיווג של כל פריט רכוש וכיצד שמש את הזוג וכדומה ויש משמעות לאופן החיים המשותפים של בני הזוג ומתי התחתנו ואיך נהגו ברכוש שלהם במהלך חיי הנישואין.
    בעקרון - רכוש עשוי להיות משותף, גם אם הוא רשום על שם אחד מבני הזוג וגם להפך. בעקרון - אם אכן פריט רכוש שרשום על שם האלמן הוא למעשה רכוש משותף הרי שהילדים זכאים לרשת את חלק המנוחה בו, כפי שהיא היתה זכאית לחלק בו לו תבעה זאת עוד בימי חייה. .על כן - באופן מעשי - תשובה טובה יותר מחייבת סקירה מעמיקה של כל הפרטים שנוגעים לבני הזוג. .

25 במרץ 2014
    • 26 במרץ 2014

נניח שמדובר במגרש שרשום רק על שם האלמן ושרוב הזמן לא היה בו שימוש.
      המגרש עד כמה שאני יודע ניתן כביכול כ"מתנה" לבן הזוג מהוריו בתקופה שלפני הנישואין.
      נדמה לי שהוא הושכר לתקופה קצרה בחוזה שנרשם רק על שם בן הזוג ואז דמי השכירות נכנסו לחשבון המשותף.
      סביר להניח שגם תשלומים שונים שנדרש לשלם עבור המגרש שולמו מהחשבון המשותף.
      לבני הזוג היו דירות שרשומות במשותף וחשבון בנק משותף.

אגב בחשבון בנק היה חתימה על אריכות ימים, ולאחר שבת הזוג נפטרה הוא העביר את כל הכסף לחשבון חדש על שמו בלבד.
      האם הילדים יכולים לחייב אותו בחלק היחסי של הכסף שהיה בחשבון הבנק?

26 במרץ 2014
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 26 במרץ 2014

נתתי תשובה עקרונית. תשובה מדוייקת יותר מחייבת פריסת עובדות. למעלה כתבת הודעה שבכל שורה יש השערה או הנחה או סברה. אי אפשר לתת תשובה על יסוד כל אלה. ראוי שתפנה עם כל המסמכים והמידע שברשותך לפגישה אישית עם עו"ד העוסק בתחומים אלה, כדי שתוכל לקבל תשובה יותר מפורטת שתסתמך על עובדות.

26 במרץ 2014
        • 26 במרץ 2014

אין לי מסמכים.
          מהי התשובה במידה וכל ההנחות שכתבתי נכונות?

26 במרץ 2014
          • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 26 במרץ 2014

ראה תשובתי משעה 16:42 - כדי לתת תשובה צריך לדעת נתונים רבים שחסרים.

26 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?