• אולגה

  נשלח ע"יאולגה 16:09, 25 במרץ 2014

  שלום ברצוני לדעת גבר שאינו מכיר בבנו האם הוא יהיה זכאי לרכושו ברגע שימות ? תודה הילד אינו רשום בשם משפחה שלו במשרד הפנים ואין לו שום קשר לילד . ( לא הוכח שהילד שלו ) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:46, 25 במרץ 2014

  זכותו של ילד לרשת את אביו הביולוגי או את אמו הביולוגית היא זכות מכח החוק. הכרת הההורה בילד אינה תנאי לירושה. הבעיה של ילד כזה תהיה להוכיח את האבהות. יכול למשל הילד להגיש תביעה להכרה באבהות הביולוגית כבר כעת כשהאב בחיים ולנסות להגיע לבדיקת DNA שיכולה לשמש ראיה טובה בהוכחת אבהות או בשלילת אבהות. לאחר מות האב הוכחה כזאת קשה הרבה יותר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.