יורשים מסרבים לחתום לשחרור עיזבון המנוח בבנק. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זבולון מ

  נשלח ע"יזבולון מ 12:10, 27 במרץ 2014

  שלום רב, אשמח לתוגבתכם לשאלתי קיים עזבון מנוח בחשבון בנק אשר קיימים לו כמה יורשים חלק מהיורשים מסרבים להגיע לבנק לחתום עקב סיבות אישיות שלהם שלא נראה להם הצוואה אבל תכלס אין שום דופי בצוואה והיא נעשתה ע"י נוטריון ותיק כמו כן קיים גם נכס אשר הם שותפים בו והם לא רוצים לקדם כלום מה עושים במצב כזה? מגיעים חובות על הנכס והכסף שוכב סתם בבנק אודה להתייחסות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:03, 27 במרץ 2014

  בנקים מקפידים על כך שחלוקת נכסים שבידיה תהיה רק לפי הסכם בין היורשים. להגנתם המשפטית הם דורשים נכוחות בו זמנית של כל היורשים. וזאת בהסתמך על סעיף 110 לחוק הירושה. אם אין הסכם בין היורשים או אין שיתוף פעולה בין היורשים באשר למימוש נכסי העזבון, מומלץ לפנות לבית המשפט למשפחה בתביעה נגד כל היורשים (המסכימים והמסרבים) ולבקש הוראות לגבי פתרון המצב. פתרון אפשרי אחד הוא מינוי מנהל עזבון. פתרון אפשרי אחר - מינוי כונס נכסים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.