צוואה בכתב ללא הפקדה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 20:00, 30 במרץ 2014

  האם לצוואה בכתב שלא הופקדה אצל רשם הירושות ונעשתה ללא עורך דין וללא עדים יש תוקף משפטי? ברור לי שהמתנגדים ינסו לתקוף אותה ואף יטענו שהיא מזויפת. מה בית המשפט פוסק לרוב במקרים כאלו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:04, 31 במרץ 2014

  להפקדת צוואה אין שום השלכה או תפקיד בקביעת תקפה של צוואה. תקפה של צוואה נקבע לפי כושרו של המצווה לעשות צוואה, מידת התאמת עשייתה לדרישות שבחוק והעדרה של השפעה בלתי הוגנת על עושה הצוואה. . אחד הקשיים של צוואה בכתב יד היא הוכחתה - האם באמת נכתבה על ידי המצווה והאם באמת נחתמה על ידי המצווה. בית משפט הדן בהתנגדות לצוואה מכריע תמיד לפי העובדות שבפניו כך בדרך כלל וכך גם לגבי התנגדות לצוואה בכתב יד.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.