הסתרת יורשים בצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • לנה

נשלח ע"ילנה 10:53, 31 במרץ 2014

בן זוג שלי נפטר מתאונת עבודה לפני כ 17 שנה. נותרו אחריו 3 ילדים מנשואים ראשונים + בת שלנו משותפת (עדיין קטינה). כעת התגלה לי שבשנת 2004 הוציאו ילדים מנשואים ראשונים צו ירושה שלא כוללת את הבת שלי וקיבלו כספי פיצויים בלי לידעה אותי או את הבת שלי בדבר. מה ניתן לעשות במצב כזה? ניתן לערער על צו ירושה? כשזה קרה הייתי מאוד צעירה ולא מודעת לכל הדברים האלו. היתי ילדה בת 18 עם תינוקת בת חודש בידיים, מאוד מבולבלת ומאמינה למשפחתו. משפחה שלו שתמיד (כולל ילדים) היו איתי בקשר אמרו לי לא לעשות כלום כי הם מטפלים בזה. לפני כ6 שנים הזמין אותי עו"ד שלהם שאמר שאלי גם לשלם לו סכום של כמה עשות שקלים על הטיפול כי כל המעבדים של בן זוגי פשטו רגל מייד אחרי התאונה והוא לא מאמין שנצליח לראות כסף בפועל למראות שבטוח נזכה בבית משפט. אז הוא הציע שאו שישלם סכום גדול של כסף לו או שיחתום על כתב ויתור על הזכויות שלי. סירבתי לחתום על ויתור וגם הסברתי לו שבשלב הזה אם כמו שהוא אומר אין סיכוי לראות את הכסף אני לא רואה שום סיבה להכנס להלוואות כדי לשלם לו. ולפני כמה ימים כאשר ישבנו בבית של משפחתו של בן זוגי המנוח בגלל פליטת פה של הדודה שלהם התגלה לי האמת. הם הוציעו צו ירושה שלא כולל את הבת שלי ( אני כבר לא אומרת כלום לגבי זכויות שלי) כאשר ידיעו על קיומה והיו איתה בקשר במשך כל השנים אלו. אני יודעת שהסתרת צוואה זה עבירה על החוק. מה קורה שמסתירים ילדים בצו ירושה לא בתום לב? זה לא עבירה?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

11:10, 31 במרץ 2014

איני עוסק בדין פלילי ולא אתן יעוץ לגבי זה. לגבי בתך - תקופת ההתשיינות לתיבעה מתחילה להמנות מגיל 18, כך שיש לה עדיין זמן לתבוע את האחים האוהבים שלה לקבלת חלקה בירושת אביה. לגבייך הענין יותר בעייתי, שכן היית מודעת לנושא הירושה. בכל מקרה כדאי לך כבר כעת לחפש את צו הירושה ולנסות להשיג את תיק בקשת צו הירושה. לאחר השגת מסמכים אלה, כדאי שתתקשרי ליעוץ..

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.