ירושה של אח - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מרטה

  נשלח ע"ימרטה 17:36, 6 באפריל 2014

  הי, אח של אבא שלי נפטר לפני 16 שנים, הוא היה נשוי לאישה ללא ילדים וללא ילדים משותפים 4 שנים. במהלך 16 השנים הללו האלמנה לא הצליחה להעביר את הדירה על שמה, לפני מותו של האח , הוא אמר לאבא שלי שבמסמכי הביטוח של הדירה הוא רשם אותו כיורש. האלמנה מנסה להחתים את אבא שלי כל הזמן על מוסמכי ויתור. נאמר לי כי הוא לא זכאי לחלק מהדירה כי האח היה נשוי יותר מ 3 שנים (4 שנים) השאלה שלי היא האם זה נכון שקיים חוק כזה ואם כן כיצד מבררים מה היה כתוב בביטוח הדירה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:36, 6 באפריל 2014

  אכן במצב המתואר ואם האלמנה והאח שנפטר גרו בדירה של האח, הרי שכל הדירה מגיעה לאלמנה. רישום אביך במסמכי הביטוח כיורש הוא חסר משמעות. הדרך היחידה בה ניתן להוריש היא להותיר צוואה. לעומת זאת אם הביטוח היה ביטוח חיים, או ביטוח פנסיוני אכן יש חשיבות גדולה מאוד לעובדה מי הוא שרשום בחברת הביטוח כ - "מוטב". מוטב זה, גם אם אינו יורש לפי חוק יכול לזכות בכל החסכון. יש לבדוק בחברת הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.