חשש לביטול מתנה מחיים עקב אי שפיות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
  • יוני

נשלח ע"ייוני 21:10, 8 באפריל 2014

אבי שיחיה מעוניין לתת לי במתנה את הדירה שלו כבר בחיו שאעביר את הנכס על שמי. הוא כבר כתב לי מסמך מסודר על זה עם חתימת עדים. לפני כשנתיים הייתה לו ירידה ביכולת הקונגטיבית עקב תאונת דרכים. כיום הוא יודע מה הוא עושה ומבין את המשמעויות. כיצד אני יכול להבטיח שלא יהיו עוררין בעתיד על המתנה. בטענה של חוסר שפיות וכדו' ?

השב
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

15:44, 9 באפריל 2014

לגבי מתנה במקרקעין - הפתרון הוא השלמת המתנה בהעברת זכויות. אם אביך חתם על מסמך המקנה לך זכויות במקרקעין ואם קבלת מתנה זאת בכתב, חובה עליך לדווח מייד למיסוי מקרקעין על כך. מומלץ שתשלים את הליכי העברת הזכויות כל עוד אביך בריא. "חוסר שפיות" הוא מצב שבסמכות רופא. קבל חוות דעת של פסיכיאטר לגבי מצב אביך.

תגובה
  • 23:54, 9 באפריל 2014

כמה עולה חוות דעת של פסיכיאטר ?
    אני יכול להעביר את הזכויות בדירה בלי עו"ד?
    תודה

תגובה
  • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

12:07, 10 באפריל 2014

שכר על הכנת חוות דעת של פסיכיאטר - שאל פסיכיאטר.

"אני יכול להעביר זכויות ללא עורך דין"? קשה אך ניתן. אבל אם אתה שואל זאת סימן שחסר לך ידע ומידע.

תגובה
  • 13:38, 11 באפריל 2014

"שכר על הכנת חוות דעת של פסיכיאטר - שאל פסיכיאטר."
    שאלתי את כבודו כי חשבתי שכבודו עורך צוואות ואם צריך לצרף חוות דעת של פסיכיאטר, יש לך פסיכיאטר שעובד איתך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.