open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 9 באפריל 2014

            ממתי מתחילה כהונת מנהל העיזבון?

            בוקר טוב,

            ממתי מתחילה תקופת כהונתו של מנהל עיזבון על פי צוואה בכתב ובעדים:
            א. מיום פטירת אחרון המצווים ? או מיום קבלת צו קיום הצוואה ?
            ב. מה יהא על התקופה של הניהול אם הצוואה נחשפה לאחר שנה מיום פטירת המצווה האחרון (תוך כדי עבירה ברורה על סעיף 75 לחוק הירושה)?

            9 באפריל 2014
          • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 9 באפריל 2014

            ממתי מתחילה כהונת מנהל העיזבון?

            כהונת מנהל עזבון שנקבע בצוואה מתחילה רק ביום המינוי. מנהל עזבון ממונה על ידי מי שנותן את צו הקיום לצוואה, כלומר שתנאי למינוי הוא מות המצווה וקיום הצוואה.

            אם יש מחלוקת בין היורשים, הסמכות למנות מוקנית לבית המשפט לענייני משפחה.

            9 באפריל 2014
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form