• יניב

  נשלח ע"ייניב 21:11, 9 באפריל 2014

  ידידתי הינה בת יחידה לאביה מהאמא שלה שלא נישאו נעולם אביה עזב את האמא שלה ולאחר שנים נפטר התברר לי כי הייתה לו דירה והאחים שלו הגישו בקשה לרשם לקיום צו ירושה וטענו כי היא לא הבת שלו הסטטוס כרגע הוא בבירור פרטים אצל היועץ המשפטי האם היא יכולה לפנות לרשם במכתב ובבקשה לראות את צו הירושה ? האם אני צריכה לשלם אגרה ?מה הפרוצדורה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:03, 10 באפריל 2014

  משהו לא ברור - כיצד אתה יודע מה כתוב בבקשה לצו ירושה לגבי הידידה אך אין לך העתק ממנה?

  אדם שרוצה לקבל העתק מהבקשה צריך להגיש בקשה בכתב לרשם לענייני ירושה, לבקש לקבל העתק מאותה בקשה ולהסביר מה הקשר שלו לדבר ומדוע הוא צריך העתק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.