קביעת שווי נכסים נדל"ניים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • וורדית

  נשלח ע"יוורדית 09:46, 16 באפריל 2014

  לפי ס' 109 לחוק הירושה שווי הנכסים הוא ליום חלוקתם. בצוואה נאמר על ידי המוריש: שווי ליום פטירתי . האם מדובר במונח או בכוונת המוריש? אמנם עברה שנה מיום הפטירה אך שווי הנכסים השתנה מהותית עקב תכניות תמ"א. ע"י חלוקתם בשווי ליום הפטירה תווצר הפליה בין היורשים . מצד שני נאמר במפורש בצוואה שהמוריש חפץ לחלק "מנות שוות" בין יורשיו

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:31, 16 באפריל 2014

  השאלה ששאלת נוגעת לפרשנות צוואה. זה ענין לא פשוט. ראי כתבה שלי שפורסמה באתר זה לפני זמן קצר: . http://www.mishpati.co.il/article.aspx?articleid=2224

  תשובה מדויקת יותר לשאלתך מחייבת עיון בצוואה וברור עובדתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.