הסכם יורשים אדמת מנהל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 10:13, 22 באפריל 2014

  אימי ז"ל בעלת נכס חקלאי של המנהל(בדמי חכירה).2 אחי הגדולים ואחותי הקטנה מתגוררים בנכס מלידתם.אני נישאתי ועזבתי את המשק.לפני כ 15 שנה(מפאת מרחק הזמן לא זכור לי בדיוק) פנתה אלי אימי באמצעות בא כוחה עו"ד וביקשה שבבוא ימיה ,במידה והאחים לא יגיעו להסכם חלוקת ירושה ,הקרקע תמכר ואני אדאג לאחותי הקטנה שהייתה הוללת ובזבזנית ושקועה בחובות(עדיין רווקה)אקנה לה דירה בכסף ואם ישאר אדאג לה לקצבה ממה שנשאר.זה הדבר האחד שידעתי לגבי הצוואה והסכמתי לו בעבר. אם לא נגיע להסכם פיצוי ביננו(שאר האחים המתגוררים בנכס אמורים לרשום אותו ע,ש אחד מהם ועוד אחד יכול להיות בן ממשיך) המשק יימכר תוך שנה והתמורה תחולק ביננו.לא ידוע לי אם יש צוואה כזו אצל רשם הירושות.ולא ידוע לי מי העו"ד.אך לאחי יש אותה ביד.האם אפשר להתעלם מהצוואה ולנסות להגיע להסכם ביננו?ובמידה והאחים ייסרבו להתפנות מהשטח\לפצות את האחיות בצורה הוגנת לפנות אז לבית משפט ולערער על צו הירושה,בהנחה שלא נציג את הצוואה בצו הירושה הקיים.האם ניתן לפנות את היורשים מהשטח,אם נאלץ למכרו או שיש חוק הגנת הדייר?ובעצם הם בעמדת ייתרון בכל מקרה ואני תלויה בסחבת שלהם...האם אני יכולה לדרוש מאחותי לכסות חובותיה קודם ככתוב בצוואת אימי?או חייבת לתתת לה את הכסף (שבבנק)?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:03, 22 באפריל 2014

  איני יכול לתת עצה לגופן של כל שאלה ושאלה משום שחסרים פרטים רבים מדי והפורום אינו מקום מתאים לענות. בעקרון - ראשית יש לברר את מצב הזכויות מול רשות מקרקעי ישראל - לא כל זכות ניתנת להורשה. סוג הזכויות ומצבן משפיעים רבות על הפתרון המשפטי למצב הנתון. שנית - יש משמעות גדולה לתוכן הצוואה. אם האח שמחזיק בה מסרב להציגה ומסרב לנקוט הליך של קיום הצוואה, יש גם לנסות אפשרות של פניה לאותו עורך הדין שטל בענייני המנוחה - אולי יש בידיו עותק או העתק של הצוואה ומכך להתחיל. כן אפשר לבדוק אצל הרשם בצרוף תעודת פטירה של האם, האם יש צוואה מופקדת. בכל מקרה יש לפנות ליעוץ אישי עם כל המסמכים והעבודות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.