• שני

  נשלח ע"ישני 14:06, 22 באפריל 2014

  שלום, ברצוני לכתוב צוואה. יש לי ולבעלי חשבון משותף, אליו מועברת כל משכורתי ומשכורתו, וכן כספים שהוריש לי אבי הועברו לשם. אבי הוריש לי גם דירה שכרגע רשומה על שמי בלבד. אני מעוניינת להוריש לבני היחיד (בהגיעו לגיל 21) את הדירה וכן את חלקי בחשבון המשותף עם בעלי. איך עלי לנסח את הצוואה על מנת להשיג זאת? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:45, 22 באפריל 2014

  הפורום אינו מקום מתאים לעריכת צוואה מפורטת. צוואה היא ענין חשוב מכדי לבצעו לפי תשובה כללית בפורום כזה או אחר. בעקרון צוואה צריכה לכלול את שם המצווה מספר זהות חתימה תאריך והוראות מפורשות מה ייעשה ברכושו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.