• צור

  נשלח ע"יצור 11:04, 25 באפריל 2014

  שלום אמא של אישתי רוצה למכור את דירתה ולעבור לדירה אחרת יחד עם אח של אישתי ( אבא נפטר) .שאר האחים מפחדים מהאח הגדול ולא רוצים לפרק את המשפחה ולכן הם לא מתערבים . שאלתי היא האם זה חוקי למכור את הדירה של האמא ולקנות דירה משותפת ובכך אין ירושה לשאר האחים? ואם יש דרך להסדיר את המכירה בלי להרוס את המשפחה?.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:41, 25 באפריל 2014

  שאלתך אינה ברורה וחסרים פרטים רבים וביניהם - לא ברור הם לאבא זכויות בדירה, לא ידוע האם הוסדר צו ירושה, ומה רוצה האם. תשובה טובה מחייבת יעוץ מפורט. הדרך הנכונה לטפל בדבר תלויה במטרה שרוצים הצדדים להשיג וברצונה של האמא. מומלץ שתפנה ליעוץ פרטני עם כל המידע והמסמכים הקשורים בכך. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.