שאלה מורכבת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דב

  נשלח ע"ידב 21:46, 25 באפריל 2014

  אבי נפטר לפני כארבע שנים. הוא השאיר צוואה שיש לחלק שווה בשווה את כל הנכסים. אימי עמה איני בקשר מזה שנים רבות נתנה כספים לשניים מהאחים וכן חילקה זהב לחלק מהאחים והאחיות ואני לא קיבלתי מאומה. כעת נפטרה אימי והסתבר שבעוד. בחיים צירפה לחשבון הבנק אחד מהבנים שגם ביצע משיכות של כספים לרבות משידוע היה שאינה בחיים. לא רציתי בעודה בחיים לתבוע את חלקי בכספים ובזהב וכן ברכוש נוסף שנתנה כשאבי נפטר אבל כעת אני מבקשת לדעת אם אני יכולה לדרוש את חלקי היחסי בכספים שהשאיר אבי המנוח (לא נותר הרבה כי האמא נתנה לחלק מהילדים) וכן בזהב שניתן להם. יש גם דירה וכן כסכום של כמה עשרות כלפי שקלים בבנק אך כשהגענו לבנק הפקידה טענה שיש מישהו (אחי) בחשבון וזה בבעלותו - דבר שנראה לי תמוה. האם אוכל לדרוש את כל הכספים, הזהב ושאר הרכוש כפי שהיה בעת פטירתו של אבי? מה עלי לעשות עם הכספים שהאח השתלט עליהם בצירופו כבעלים של חשבון הבנק של אימי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:11, 27 באפריל 2014

  אכן השאלה מורכבת. בעקרון אמא לא יכלה לתת יותר ממה שיש לה, או בניגוד להוראות הצוואה שלפיה אמא ירשה רכוש.. אם בכל זאת עשתה כך, יש עילת תביעה למי שנפגע מכך. מעבר לכך יש לפנות ליעוץ עם כל המסמכים הנוגעים בדבר, שכן יש משמעות לכל פרט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.