עיזבון במקרה שלא כל הילדים משני ההורים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 15:39, 26 באפריל 2014

  אני בן יחיד לאימי ז״ל,לאחר שנפתרה אבי התחתן בשנית והביא ילדים נוספים. מה קורה במקרה שאבי הולך חלילה לעולמו ואין צווא. 1- איך יחולק העזבון? האם בנוסף ל 50% שאשתו תקבל היא רשאית לקבל גם מה 50% הנותרים? 2- האם אני רשאי לקבל גם מעזבונה של רעייתו? ואם לא מה עלי לעשות על מנת שלא אפגע ביחס לשאר ילדיו של אבי שהם גם ילדיה של אשתו.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:14, 27 באפריל 2014

  לפי חוק בן יחיד ואב יורשים את האם בחלקים שווים. מה שאביך קבל בירושה לפי חוק מאמך התמזג לתוך רכושו והפך להיות שלו לכל דבר וענין כולל ירושה. משום שאין לך קשר דם עם אשתו השניה, אינך יורש אותה. אם היא תמות לפני אביף ואביך יירש אותה, אתה תירש את אביך ובדרך זאת תירש גם חלק מרכושה של האשה השניה. הפתרון למצבך הוא צוואה שיעשה אביך ובה ידאג להוריש לך מה שלדעתו מגיע לך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.