צוואה לנפגע נפש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ג

  נשלח ע"יג 07:23, 30 באפריל 2014

  יש לי בן בגיל 30 נפגע נפש. ללא אפוטרופוס (בני בחור עצמאי מאוד ונבון) מקבל דמי בטוח לאומי. יש לי 2 דירות וברצוני לערוך צוואה ולחלק דירה אחת לבני ודירה לבתי (שהיא נשואה) חשבתי שאכן לרשום דירה אחת ע"ש בני (עם הערת אזהרה לבתי למניעת עסקה) אינני מעוניינת במנהל עיזבון. אודה על דעתך בנושא.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות עו"ד,מנהל הפורום

  11:34, 30 באפריל 2014

  מנהל עזבון איננו פתרון למצב קבוע, שיימשך שנים ארוכות כמצבו של הבן. אני בעד הפרדת רכוש בין היורשים. מעבר לכך איני יכול להחוות דעה, כי חסרות עבודות רבות מדי. את צריכה פתרון מסויים למצב מאוד מסויים. הפורום אינו מתאים ליעוץ מסוג כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.