הלנת שכר?מה לעשות?? - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 13:02, 20 בנובמבר 2012

  שלום וברכה, בעלי עבד במקום עבודה בסביבות 4-5 חודשים ובחודש האחרון שלו שוחחתי עם חשבת השכר ממש טרם תשלום המשכורת האחרונה שלו והודעתי לה שיש לבעלי קרן פנסיה (שחשבתי שהייתה פעילה אך בדיעבד הסתבר שלא) ושהם היו צריכים להפריש לו מהחודש הראשון. היא עשתה את החישוב של כמה היו צריכים להפריש לו מהיום הראשון לעבודה והכניסה לו משכורת פחות הסכום שהיה אמור להיות מועבר לקרן הפנסיה.לאחר ימים מספר שהבינה שהקרן לא פעילה הפנתה אותנו לסוכן מקרן ידידים או משהו כזה שאמור לטפל בתיק שלנו ולראות מה עושים. היום אנחנו כבר כמעט שלושה חודשים אחרי (מסוף אוג') ועדיין אין אפשרות לתפוס את מקום העבודה או את הסוכן ורוצים לדעת מתי נקבל את הכסף,שגם אם הקופה לא פעילה זה עדיין משכורת שעבד עליה! מה עושים במצב כזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  17:02, 20 בנובמבר 2012

  יש לפנות אל הסוכן להמשך טיפול או לתבוע מהמעביד פיצוי בגין אי הפרשות תגמולי עובד ומעביד בהתאם להסדר הפנסיוני החל בעבור תקופת העבודה.

  תגובה
 • 08:23, 21 בנובמבר 2012

  העניין שהוא עבד פחות מחצי שנה וטרם היה זכאי לקרן פנסיה...הקרן שהייתה לו, לא הייתה פעילה באותו זמן

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  11:28, 21 בנובמבר 2012

  בהסכם העבודה מצוין הסדר פנסיוני החל בין הצדדים בהתאם לביטוח פנסיוני קיים ו/או אחר. היה ואין הסכם לעניין ביטוח פנסיוני ואין הסדר פנסיוני קודם לעובד כי אז יחול צו הרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק המורה על תקופת המתנה בת 6 חודשים.

  תגובה
 • 11:52, 21 בנובמבר 2012

  אני מבינה..רק מה קורה עכשיו לגבי התשלום? אין עם מי לדבר

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  11:20, 25 בנובמבר 2012

  ראי תשובתי הראשונה מיום 20/11/12 וזאת בהנחה שיש הסכם עבודה הכולל הסדר פנסיוני.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.