הטלת עיקולים על השכר שלי - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 18:18, 1 בינואר 2013

  יש לי חובות כבדים בסך של כחצי מליון ש"ח שבגינם הוטלו עיקולים על המשכורת שלי. האם אני ראויה לקבל דמי הבראה או לא? כל חודש מועבר אלי סכום של כ-2,000 ש"ח, והיתרה הולך לתיקי ההוצל"פ שנפתחו. תודה רבה, אתם עוזרים לי מאוד.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  15:50, 2 בינואר 2013

  עיקול שכר חודשי הוא בהתאם לחוק הגנת השכר לפיו הסכום שאינו ניתן לעיקול שווה לגמלה שנקבעה בחוק הבטחת הכנסה.
  דמי הבראה הנם בגדר תוספת הניתנת לעובד לאחר שנת עבודה ראשונה והם חובה על המעביד לשלם לעובד מדי שנה אך הם ניתנים לעיקול כאמור במגבלות החוק לעיל.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.