הפרת חוזה מצד המעסיק וקנס על התפטרות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • ויקטור

  נשלח ע"יויקטור 14:59, 10 ביוני 2013

  שלום, בחודש פברואר התחלתי לעבוד בחברה שהעבירה אותי הכשרה בת שבועיים לתפקיד נציג מכירות. יש לציין כי בחוזה נכתב שאעבוד בחנות הרשת בתפקיד נציג שירות/ מכירות אך למעשה במשך תקופה של כחודשיים לאחר ההכשרה מצאתי את עצמי עובד בתפקיד מקדם מכירות בסניפים של רשתות אחרות. עוד צויין בחוזה קנס על סך 2000 ש"ח במקרה של פיטורים או התפטרות. כעת לאחר כחודשיים נוספים של עבודה בתפקידי, אני מעוניין להתפטר. האם זוהי הפרת חוזה מצד המעסיק והאם זה חוקי לקחת ממני קנס על התפטרות במקרה זה? בתודה מראש, ויקטור.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  עו"ד אורית רוזן - אור,מנהל הפורום

  12:09, 16 ביוני 2013

  בתי הדין לעבודה פסקו כי מעסיק שהשקיע בהכשרה מקצועית של העובד רשאי לחייב אותו לעבוד תקופה מסוימת ואם העובד אינו משלים את התקופה שנקבעה בחוזה, רשאי המעסיק לגבות ממנו תשלום מוסכם שגם הוא נקבע בחוזה.
  אורך התקופה הנדרשת או הפיצוי הכספי צריך להיות סביר ומותאם למשך תקופת ההכשרה ועלותה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.