מעבר מקום עבודה בעקבות בת זוג - פיצויים - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 22:53, 28 ביוני 2014

  שלום. אשתי עצמאית ו אנחנו עוברים מגורים עקב הרצון שלה לפתח את העסק שלה במקום אחר בארץ. מרחק של יותר מ-40 ק'מ. אני נאלץ עקב כך להתפטר ממקום עבודתי מאחר ואנו עוברים דירה. הא שאלה היא כיצד עלי להוכיח, אם בכלל, שאני עובר בעקבותיה. הרי היא עצמאית ולא שכירה שמצאה מקום עבודה אחר. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אורית רוזן אור

  אורית רוזן - אור, עו"ד,מנהל הפורום

  13:31, 30 ביוני 2014

  חוק פיצויי הפיטורים והתקנות לו מכיר בזכות של עובד להתפטר עקב נסיבות של מעבר למקום מגורים אחר במרחק של 40 ק"מ ויותר ממקום המגורים הקודם כדי להצטרף לבת זוג במקום עבודתה החדש, באשר הוא ובלבד שהעובד גר במקום המגורים החדש במשך 6 חודשים כדי שההתפטרות תחשב כפיטורים המזכים בפיצויי פיטורים.
  יש אם כן לתעד בכתב את הבקשה להתפטר בצירוף הנסיבות המוזכרות לעיל,להמתין 6 חודשים ולהוכיח כי הנך תושב היישוב אליו עברת עקב כך כדי לזכות בפיצויי פיטורים ממקום העבודה.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.