אי תשלום שעות נוספות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 17:59, 4 במרץ 2012

  אני עובד בחברת הייטק בתפקיד תמיכה טכנית מהבית. התחלתי שם במשמרות ערב שנמשכות מ17:00 עד 1:00 בלילה. בשלב מסויים המעסיק הכריח אותי לקחת משמרות לילה (1:00 עד 9:00 בבוקר) הישר אחרי משמרת הערב. בפועל יצא לי לעבוד 16 שעות ברצף אבל המעסיק החליט לקרוא למשמרת הלילה "כוננות" ובכך להימנע מתשלום שעות נוספות לפי חוק. המעסיק לא נענה לדרישתי להסדיר את העניין. ברצוני לדעת אם יש טעם לתבוע על עניין כזה ואם כן איזה סכום לדרוש מעבר לתשלום שעות נוספות בהתאם לחוק לכלל המשמרות הנ"ל.

  השב
 • 19:49, 4 במרץ 2012

  יום עבודה בלילה ששתי שעות ממנו נופלות בין 22.00 ל-06.00 הוא בן 7 שעות. לכן- עבור השעה השמינית והתשיעית יש לשלם תוספת של 25% לערך שעה ומהשעה העשירית ואילך תוספת של 50%.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.