החזר נסיעות+ביטול משמרת - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • השואל

  נשלח ע"יהשואל 12:43, 13 במרץ 2012

  אני עובד משמרות בחברת תעופה. אין לי חוזה כתוב. קורה מדי פעם שבגלל מזג אויר או סיבה אחרת שלא תלויה בבעלים-אין עבודה ומבטלים לי משמרת מהיום למחר ולפעמים מהיום להיום. האם יש עליהם חובה לשלם לי משהו בנסיבות אלה? האם עלי לספוג הפסדים בגלל זה? בנוסף, משלמים לי נסיעות של 9.90 ש"ח על כול משמרת למרות שלפי המרחק עלות הנסיעה באוטובוסים היא 29 ש"ח לשתי הכיוונים, הבעלים של החברה מתעקש שהוא משלם לי ע"פ חוק ואני חושב שלא. כול עזרה תתקבל בברכה...

  השב
 • 19:27, 13 במרץ 2012

  אם לא עבדת אינך זכאי לשכר אלא אם יש הוראה אחרת בחוזה עבודה או בהסכם קיבוצי או אם סוכם ביניכם, אם לא, אינך זכאי לשכר כאשר מתבטלת המשמרת.
  לעניין דמי נסיעות, הסכום המירבי הינו 24.40 ש"ח ליום ועל מעסיקך לשלם סכום זה, או חודשי חופשי או כרטיסיה לפי הנמוך שביניהם.

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.