דמי חופשה ודמי הבראה - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 13:22, 14 במרץ 2012

  בס"ד שלום רב. אדם שעובד כגבאי בית כנסת מעוניין לשאול 2 שאלות: 1. האם מגיעים לעובד גם דמי חופשה וגם דמי הבראה? 2. דמי החופשה שמחושבים לפי השכר הרגיל של העובד: מדובר בעובד שעתי. בתחילה דובר על סכום מסוים לשעה ולאחמ"כ המעביד שינה זאת ובהסכמת הצדדים הוסכם על סכום נמוך יותר לכל שעת עבודה בתוספת 10% מהסכום שהגבאי מכניס לקופת בית הכנסת מתרומות. האם בחישוב דמי החופשה יש לכלול גם סכום נוסף של האחוזים מהתרומות או רק את השכר השעתי הקבוע? תודה רבה רבה. רחל.

  השב
 • 13:51, 14 במרץ 2012

  כן, גם גבאי בית כנסת הינו עובד וחלים עליו חוקי מדינת ישראל. אתה זכאי לאחר שעבדת שנה ברציפות לדמי הבראה. לעניין דמי חופשה - אם שכרך הרגיל מורכב משכר יסוד ועמלות, זהו השכר לצרוך תשלום דמי חופשה.

  תגובה
 • 16:53, 14 במרץ 2012

  הרבה תודה. עזרת לי מאוד!!

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.