• ברכה

  נשלח ע"יברכה 09:41, 19 במרץ 2012

  שלום רב! עוזרת בית שנשואה לישראלי ויש לה תעוזת זהות כחולה אבל מבלי אזרחות,יש לה גם ילדים משותפים שידוע לי שאינם מקבלים "קיצבת-ילדים".אני כל שנה בינואר נותנת לה חופשה לפי חישוב יומי כפול 20 יום. הנ"ל עובדת זאת השנה השישית כמעט ברציפות,למעט ימים של חגים והעדרות מהארץ שלה ושלי.אבקש להנחות אותי עם נכון הסכום שניתן לה וגם כמה ימי הבראה מגיע לה. תודה מראש. ברכה.

  השב
 • 10:42, 19 במרץ 2012

  בתעריף של דמי הבראה כיום הוא 365 ש"ח ליום והיא זכאית ל7 ימי הבראה יחסית להיקף משרתה (משרה מלאה היא 43 שעות שבועיות) אם עבדה פחות שעות יש להכפיל במספר השעות שעבדה בשבוע חלקי 43).
  חופשה בשנה הששי היא זכאית ל-18 ימים קלנדריים, דהיינו כולל ששי שבת,. אם את רוצה לשלם לה פי ימי עבודה הרי שאם היא עובדת 6 ימים בשבוע היא זכאית ל-16 ימי עבודה ואם עובדת 5 ימים בשבוע זכאית ל14 ימי עבודה .

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.