שימוע והתפטרות - פורום משאבי אנוש ושכר

שאלה חדשה
 • אתי

  נשלח ע"יאתי 12:16, 1 באפריל 2012

  שלום זומנתי היום לשימוע בנוכחות עו"ד (אני עובדת במשרד עו"ד) במקום עבודתי. במקום שהם יפטרו אותי - אולצתי להתפטר. הסיבה לכך היא שלקחתי קורס באחד הימים אחה"צ - יום שאני אמורה לעבוד בו עד הערב. ביקשתי להחליף את היום, אמרו שיבדקו. בסופו של דבר מצאו מישהי (כבר הודיעו לי שהעניין כנראה סגור) אבל לאחר מספר ימים הסתבר שיש איתה בעיות והיא כנראה לא תמשיך. לאחר מכן, ביקשו ממני לחזור לעבוד באותו יום בעייתי בשבוע. בנוסף, העמידו את יושרי על הפרק וטענו שחופשת המחלה שהוצאתי שבוע שעבר מזויפת. כלומר לא באמת הייתי חולה. כמובן שהדבר לא נכון ובמשך 6 שנות עבודתי הייתי חולה מספר פעמים מועט (הרבה פחות מהממוצע). בשורה התחתונה הודיעו לי שבמידה ואינני יכולה לעבוד באותו יום בשבוע - עליי להתפטר. כשהודעתי להן שאין לי ברירה, הן הופתעו מהתגובה ועוד ביקשו ממני לשקול את העניין שוב. כמובן שאיני יכולה לוותר על הקורס. מה הזכויות שלי במקרה הנ"ל? האם אני זכאית לפיצויי פיטורין למרות שאולצתי להתפטר? האם אני יכולה לתבוע את המשרד על הוצאת דיבה? תודה

  השב
 • 17:48, 4 באפריל 2012

  אם תצליחי להוכיח בבית הדין לעבודה כי אולצת להתפטר וכי למעשה פוטרת, תקבלי פיצויי פיטורים. לא נראה לי שכדאי להגיש תביעת לשון הרע. מכל מקום אין זה הפורום המתאים לשאול את השאלה. 

  תגובה

בפורום יוכלו המעסיקים השונים - מנהלי חברות, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי חברות כ"א, מעסיקי עובדים זרים וכו', לקבל מידע הכרחי בנוגע להעסקת עובדים, ובכלל זאת: התנאים לקבלת עובד לעבודה, חוזה העבודה, סיום יחסי עבודה וחובת שימוע, זכויות וחובות הנובעות מיחסי עבודה (זכויות סוציאליות כגון חופשת מחלה, שעות נוספותדמי הבראה וכיו"ב) וסיומם (שימוע, זכאות לפיצויי פיטורים ודרך חישובם, הודעה מוקדמת וכיו"ב), זכויות פנסיוניות, חוזה עבודה, תחולה ונפקות של הסכמים קיבוציים, הסדרים קיבוציים וצווי הרחבה, הגנה על סודות מסחריים, התקשרויות עם עובדים ונותני שירותים, יחסי עובד- מעביד, יועצים חיצוניים ופרילנסרים, התנהלות בנושא זכויות נשים וטיפולי הפריה והריון, התנהלות בנושא משמעת, בדיקת נאותות התנהלות חברה באספקלריה משפטית של משפט העבודה בטרם הפיכתה לחברה ציבורית.